Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybavení jezdce

Co dodat...

Přilba

Obrazek

 

Přilba je velmi důležitá část výbavy jezdce. Při pádu chrání hlavu před poraněním. Pro juniory je vhodná a nejbezpečnější přilba ze tříbodovým uchycením. Prodávají se různé přilby - potažené sametem, látkou, titanové....Výběr mít budete.

Cena : 600 - 9000 ,-

Jezdecké kalhoty (rajtky)

Obrazek

  

Kalhoty nejvohdnější na ježdění. Vyrábějí se s celokoženým sedem sebo s koženými kolenními opěrkami. Jsou dělané ve všech barvách (bílá, krémová, černá, kostkovaná...), takže výběr je opravdu veliký.

Cena : 1000 - 3000 ,-

 

Jezdecké boty

                   Obrazek

Jezdecké boty se vyrábějí ve dvou typech : Vysoké boty (boty až ke kolenům,bývají drahé v černé či hnědé barvě, materiál gumové nebo kožené), a Perka neboli nízké boty (jsou jen ke kotníkům, barvy různé a jsou levnější než vysoké boty). Oboje jsou vyrobeny s nízkým podpatkem, aby ve třmenu neklouzaly.

Cena : 600 - 8000 ,-

Chapsy

     

Obrazek

Chapsy chrání jezdecké kalhoty před odřením o sedlo. Navlékají se na boty a jsou vysoké po kolena, takže se často používají místo vysokých jezdeckých bot v kombinaci s nízkými botami.

Cena : 700 - 2500 ,-

Bičík

          

Obrazek

Na lonžování je bič velmi dlouhý, na rekreaci a parkur se používá bičík normální a na drezuru o něco delší než normálně. Slouží k pobízení koně případně k vynucení poslušnosti.

Cena : 100 - 500 ,-

Rukavice

          

Obrazek

Pomáhají udržet otěže, aniž by v prstech kloualy a odíraly je. V zimě chrání před chladem.

Cena: 150 - 550 ,-

Bezpečnostní vesta

Obrazek

Používá se nejčastěji v jezdeckých sportech které jsou více nebezpečné jako např. Cross - country.Pro rekreační ježdění se zdá být zbytečná, ale někteří jezdci si ji pro bezpečnost pořizují.

Cena : 1000 - 3000 ,-

Bundy a vesty

ObrazekObrazek

Speciální jezdecké bundy a vesty, v různých provedeních.

Cena :1000 - 4000 ,-

Většina tohoto jezdeckého vybavení se dá nahradit mnohem levnějšími věcmi. Avšak vhodné je mít alespoň svoji přilbu a bičík, případně chapsy, a kdo chce, tak i jezdecké kalhoty. Jezdecké kalhoty se dají nahradit teplákami, jezdecké boty teniskami, bundy a vesty obyčejnými ne speciálními a bezpečnostní vesta také není nutná. Přilbu vám při prvních lekcích jistě půjči ve stáji.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Doporuceny obchod

(Martina, 1. 8. 2017 3:33)

Pokud planujete kupovat vybaveni, doporucuji obchod https://www.horseandme.eu/ - maji tam celorocne vyborne ceny a navic sikory sortiment. Vetsinu veci nakupuji prave zde.

ceny

(verča, 13. 10. 2010 13:17)

chci se zeptat jestli máte vestu do 1500kč