Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciální výrazy ze světa koní

Tady najdete různé výrazy jako přilnutí, poloviční zádrž apod. Já sama jsem tyto výrazy moc neznala a částečně proto vzníkla tato rubrika :)

Přilnutí -   pojem z oblasti drezury.Kůň má dobré přilnutí tehdy,když jde pravidelně na otěži,je uvolněný a svou záď používá správným způsobem.

ZZVJ - Zkratka ke spojení Zkouška základního výcviku jezdce. Jezdec musí předvést drezuru a parkur i teoretické znalosti.

Poloviční zádrž -  Pojem využívaný mezi jezdci. Znamená částečné zpomalení koně, aby se kůň mohl připravit na další úlohu.

Sebrání - Popisuje situaci,kdy je kůň ježděn tak, jak má být.Krk je zdvižený a hlava je na kolmici nebo bezprostředně před ní.Chody jsou kratší a vysoké.

Diagonály - Jezdec vysedá na pravou nohu,jestliže dopadá do sedla,když se levá přední a pravá zadní noha dotýkají země. Vysedá na levou nohu,když se hýždě vracejí do sedla v okamžiku,kdy se pravá přední a levá zadní dotýkají země.

Odskok -  Fáze skoku. Jedná se o fázi,, kdy se kůň odrazí, aby přeskočil překážku.

Shromáždění -  Termínem shromáždění rozumíme přenesení rovnováhy na zadní končetinya zároveň udržení kmihu pomocí pobídek jezdce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář